FARMACIA 3 …
ISI MARESTE ECHIPA!

Echipa Farmacia 3 este formata din farmacisti, asistenti de farmacie si consultanti dermo-cosmetici bine pregatiti, cu experienta si pasionati de munca lor. Astfel, recomandarea echipei noastre imbina expertiza si experienta cu actualitatea din domeniul farmaceutic. Profesionalismul este important pentru noi, iar sanatatea si starea de bine a pacientilor nostri esentiala!
farmaciste

De aceea, pentru completarea echipei noastre cautam persoane bine pregatite din punct de vedere profesional, pasionate, care au viziune asupra viitorului. Asteptam perspective noi, experiente diverse si dedicatie pentru satisfacerea nevoilor clientilor nostri. Pentru servicii farmaceutice mai bune…de când ne stim.

Daca doresti sa te alaturi echipei noastre, trimite un CV la adresa cariere[at]farmacia3[dot]ro.
Te rugam sa mentionezi postul pentru care aplici. Doar persoanele selectate vor fi contactate.

DE CE SA LUCREZI LA FARMACIA 3?

Ai acces la posturi pentru toate nivelele si pentru diverse background-uri
Participi gratuit la cursuri de perfectionare pentru dezvoltarea abilitatilor personale Ai oportunitatea de a lucra într-un mediu de lucru competitiv

ASISTENT DE FARMACIE (Farmacia 3)

CANDIDATUL IDEAL:

  • Studii de specialitate postliceale: Diplomă de Asistent de farmacie
  • Aviz de liberă practică vizat pe anul în curs de OAMMR
  • Experienţă în farmacie cu circuit deschis minim 2 ani
  • Persoană orientată către pacient, cu bune abilităţi de comunicare

RESPONSABILITĂŢI:

  • Recomandă produse farmaceutice şi para-farmaceutice în funcţie de nevoile pacientului
  • Informează pacienţii cu privire la modul de administrare a medicamentelor
  • Oferă sprijin în eliberarea reţetelor compensate şi gratuite
  • Realizează activităţi administrative: introduce facturi în gestiune, verifică şi centralizează reţetele pentru Casa de Asigurări, verifică şi urmăreşte stocurile
  • Participă la atingerea obiectivelor farmaciei

BENEFICII:

  • Oportunitatea de dezvoltare a unei cariere într-o echipă de profesionişti
  • Training de specialitate pe produse şi servicii
  • Bonusuri în funcţie de performanţă
  • Tichete de masă

    FARMACIST (Farmacia 3 – înscriere în baza de date, post inactiv momentan)

    • Studii superioare de specialitate: Diplomă Facultatea de Farmacie
    • Certificat de Membru al Colegiului Farmaciştilor valabil pentru anul în curs

    • Eliberează reţete compensate şi gratuite

    BENEFICII:

      SPECIALIST RESURSE UMANE ( Farmacia 3 - înscriere în baza de date, post inactiv momentan )

      • Absolvent studii superioare: psihologie sau economie
      • Minim 2 an de experienta in domeniul resurselor umane
      • Cunostinte temeinice de operare MS Office (Excell, Word, Power Point)
      • Cunostinte de legislatia muncii;
      • Bune cunostinte de limba engleza si/sau maghiara
      • Bune abilitati de comunicare si relationare
      • Capacitate de intelegere interpersonala - capacitatea de a comunica cu diverse tipuri de personalitati
      • Capacitate de planificare si organizare a activitatii
      • Atentie la detalii, flexibilitate, entuziasm, atitudine pozitiva
      • Abilitatea de a lucra conform standardelor si procedurilor interne

      • Asigura interfata si contactul cu personalul firmei
      • Gestioneaza baza de date angajati
      • Se ocupa de procesul de recrutare si selectie in cazul in care exista posturi vacante in firma
      • Realizeaza si urmareste parcursul de integrare pentru noii angajati
      • Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii de sanatate si securitate a muncii, precum si medicina muncii;
      • Urmareste indicatorii de performanta si realizeaza procesul de evaluare periodica a personalului
      • Realizeaza raportari specifice departamentului
      • Este in permanenta preocupata de cresterea/ mentinerea gradului de motivare a angajatilor
      • Participa la dezvoltarea, actualizarea si implementarea politicilor si procedurilor de personal si a instructiunilor de lucru ale departamentului
      • Participa la organizarea diverselor actiuni si evenimente ale companiei
      • Ofera consultanta de resurse umane pentru angajati si management, corespunzator ariei de activitate

      BENEFICII:

      • Training de specialitate

        crosschevron-up